WYCIECZKA NA ZIEMIĘ KŁODZKĄ

05.10.21


Członkowie Świebodzińskiego Związku Kresowian w dniach 10-12 września wyjeżdżali na Ziemię Kłodzką. Podstawowym celem naszego wyjazdu było nawiązanie kontaktów z Kresowianami Ziemi Kłodzkiej i poznanie ich historii przesiedleń. Do takiego spotkania doszło w pięknym Centrum Aktywności Lokalnej w Kłodzku, było to spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Kresowian Ziemi Kłodzkiej.

Zwiedziliśmy Ziemię Kłodzką, Kudowę Zdrój, Kaplica Czaszek, Błędne Skały – labirynty i przejścia bardzo się podobały naszym Kresowianom, Wambierzyce – przepiękną bazylikę oraz ruchome szopki, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju  - piękne arkusze czerpanego papieru i metody ich produkcji, oczywiście twierdza Kłodzko została zdobyta. Odwiedziliśmy również Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie.
Ten trzydniowy wyjazd obfitował w różne atrakcje, ale najcenniejsze jest dla nas nawiązanie współpracy z Kresowianami Ziemi Kłodzkiej. Mamy nadzieję, że wkrótce nas odwiedzą.


AKTUALNOŚCI


ZEBRANIE SPAWOZDAWCZE za 2022 r.20.10.23

Zarząd Świebodzińskiego Związku Kresowian   zwołuje na  23 listopada 2023 r.   ( czwartek) 
ZEBRANIE SPAWOZDAWCZE  za 2022 r. - Godzina 16.00

CZYTAJ WIĘCEJ

Zapraszamy02.07.23

Zapraszamy na Mszę św. w 80 rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu, która odbędzie się w Sankruarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie o godz. 16.30, poprzedzona (o godz.16.00)  prelekcją 
ks. prof. dr hab. Józefa Szymańskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

GALERIA